ویزای H-1b

این ویزا نیز یک ویزای غیر مهاجرتی است که به کارگر خارجی واجد شرایط با حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی اجازه می‌دهد موقتاً (تا 6 سال) به استخدام کارفرمای آمریکایی در بیاید. کارگر واجد شرایط خارجی قادر خواهد بود بستگان خود (همسر و فرزندان زیر 21 سال) خود را نیز به آمریکا بیاورد. برای مثال می‌توان افراد متخصص در زمینه های برنامه نویسی کامپیوتر، دانشمندان، مهندسین، آرشیتکت‌ها، وکلا، ریاضیدانان، اقتصاد دانان، حسابدار، تحلیلگران امور مالی و مدل‌های برجسته fashion را کارگر واجد شرایط نامید.

برای داشتن این ویزا کارگر خارجی می‌تواند به صورت نیمه وقت و یا تمام وقت استخدام شود. همچنین دارنده این روادید برای مرخصی رفتن در شرایط بیماری و مشکلات خانوادگی نخواهد داشت. دارنده این ویزا و بستگان درجه اول وی می‌توانند از آمریکا خارج شوند و به آمریکا بازگردند.

در صورتی که کارفرمای کارگر خارجی از استخدام وی صرف نظر کند او باید از آمریکا خارج شده و کارفرمای دیگری پیدا کند. دارنده این ویزا به راحتی می‌تواند برای اخذ گرین کارت نیز اقدام کند. همچنین گرفتن گرین کارت برای این افراد از طریق ازدواج با افراد آمریکایی نیز خیلی رایج است.

سهمیه صدور این ویزا 65000 عدد در سال است. اگرچه برای بعضی از متقاضیان حتی در صورت کامل شدن ظرفیت نیز امکان دریافت ویزا وجود دارد. به عنوان نمونه می‌توان از افرادی نام برد که از یک دانشگاه آمریکایی مدرک کارشناسی ارشد و یا دکترا دریافت کرده‌اند.

در سال 2007 تمام این سهمیه در همان روز اول پر شد، از همین رو توصیه می‌شود برای اینکه بتوانید در گرفتن این روادید موفق باشید از ابتدا با دفتر حقوقی والنتینی مشاوره نمایید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.