Home / مشاوره ویزای آمریکا / ویزای دانشجوی

ویزای دانشجوی

این ویزا برای افراد خارجی که قصد تحصیل به منظور اخذ مدرک تحصیلی در ایالات متحده را دارند مناسب است.

این یک ویزای غیر مهاجرتی است که برای دانشجویان متقاضی تحصیل درموسسات مختلف تحصیلی آمریکایی از قبیل کالج‌ها، دانشگاه‌ها، آکادمی‌ها، دبیرستان‌ها و یا مدارس زبان صادر می‌شود. یک موسسه تحصیلی آمریکایی جهت ثبت نام دانشجویان خارجی لازم است که قبلاً تأییدیه سرویس شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) را دریافت نموده باشد. با این ویزا دانشجویان قادر خواهند بود مدارک مختلف تحصیلی از قبیل کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکترا را دریافت نمایند.

همسر دارنده این ویزا و بچه های مجرد زیر 21 سالشان می‌توانند به همراه وی به آمریکا سفر کرده و زندگی کنند و به دفعات از آمریکا خارج و یا به آمریکا داخل شوند.

دارنده این ویزا مجاز به انجام شغل‌های دانشجویی به میزان 20 ساعت در هفته می‌باشد. در شرایط خاص نیز می‌توانند جهت انجام شغل‌های غیر دانشجویی به منظور رهایی از شرایط بد اقتصادی درخواست خود را به سرویس شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) ارائه نمایند. برای تایید این درخواست متقاضی می‌بایست تغییر شرایط زندگی خود از حالت معمولی به یک شرایط بد را به اثبات برساند.

دارندگان این نوع روادید قادر خواهند بود از زمان فراغت از تحصیل به مدت یک سال همچنان به کار و زندگی در آمریکا ادامه دهند.

معمولاً به صورت طبیعی این افراد به وسیله کارفرمایانی به کار یا دوره های کارآموزی دعوت می‌شوند و می‌توانند وضعیت خود را از این ویزا به ویزاهای دیگر مهاجرتی یا غیر مهاجرتی تغییر دهند. به عنوان نمونه کارفرما می‌تواند برای فرد خارجی درخواست ویزای کار یا همان ویزای H1-B بنماید.